بهینه سازی شبکه های اجتماعی ۲۰۱۶
بهینه سازی شبکه های اجتماعی ۲۰۱۶
توضیحات مختصر:

این مقاله در مورد تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی رتبه بندی سایت و همچنین اهمیت شبکه های اجتماعی در نتیجه جستجو موتورهای جستجو

شبکه اجتماعی

بهینه سازی شبکه های اجتماعی و سئو در سال ۲۰۱۶ سمت سوق خود را به شبکه های اجتماعی هدایت کرده است.

SMO یا همان مخفف کلمه Social Media Optimization که همان بهینه سازی برای شبکه های اجتماعی مانند Linked in, tweeter , Facebook, Google Plus,Instagram,Line و غیره میباشد که البته به این چند تا ختم نمیشوند و شبکه های اجتماعی بزرگی در دنیا وجود دارد.

بهینه سازی در این شبکه ها یعنی جمه کردن طرفدار یا Fallow و بالا بردن پرچم تجارت توسط همین کار که امروز در سئو از اهمیت بسار بالایی برخوردار میباشد. البته اینگونه نیست که در بهینه سازی سایت و در نتایج جستجو دخالتس داشته باشند اما در سئو بسیار تاثیر گذار میباشد و از طریق social signalها روی رتبه شما تاثیر گذار هستند. در ۲۰۱۶ این موضوع مهم است که از این طریق میتوانید به صورت غیر مستقیم سایت خود را دارای رتبه کنید یعنی زمانی که شما یک پستی را در مثلا google plus یا Linked in منتشر میکنید دایره دوستان شما آنرا Like میکنند یا برای آن کامنت میگذارند و از همانجا شما آنها را به سایت خود هدایت میکنید البته هر چه دایره دوستان شما بیشتر باشند این تاثیر بیشتر است یا غیر این بوسیله خزنده های گوگل در اینگونه شبکه ها تمامی فعالیت شما را در این شبکه ها زیر نظر دارند و بخ هر کامنتی با لایک یک social signal  دریافت میشود و غیر مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر قابل توجهی در سال ۲۰۱۶ داده شده و باعث میشود صفحاتی که شما از سایت خود در آنها share میکنید ایندکس شوند و رتبه بگیرند.

مثلا در Facebook تعداد لایکهایی که پست شما دریافت کرده یا کامنتهایی که برای آن گذاشته اند توسط گوگل اینکس میشوند و در نتایج جستجو تاثیر بالایی دارد.

شبکه اجتماعی

بحث شبکه های اجتماعی و فعالیت در آنها روز به روز بیشتر در رتبه تاثیر خواهد گذاشت البته مبحث رتبه بندی گوگل بسیار گسترده میباشد اما در سال ۲۰۱۶ Social signal ها در سئو و نتیجه جستجو بیشتر مورد بررسی قرار گرفته و اینطور که آمار نشان داده بیش از ۳۵% نتایج جستجو نتیجه Social Media ها هستند.

آقای مت کات در سخنان خود و اهمیت شبکه های اجتماعی تاکید کرد که گوگل تمامی فعالیتهای شما را در اینگونه شبکه ها زیر نظر دارد و در رتبه بندی خود تاثیر بالایی قائل میشود.

اما خوب شما شاید بگویید که لایک یا فالو را میشه خریداری کرد اما Google تمامی آنها را با هم زیر نظر دارد و اگر شما در Instagram فالو بخرید اما در Facebook فعالیتی به نسبت بقیه نداشته باشید کاملا متوجه این اختلاف میشود پس به یاد داشته باشید در همه شبکه ها به صورت یکسان فعالیت کنید و این کار در ۲۰۱۶ در گوگل اضافه شده.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی ۲۰۱۶

مدال