محتوای سئو شده چگونه است؟

محتوای سئو شده چگونه است

محتوای سئو شده چگونه است و چگونه شکل میگیرد این نکته بسار مهم میباشد که چگونه یک محتوایی بنویسیم که از نظر سئو برای سایتمان مفید و پر مخاطب باشد.

در ابتدا با یک نرم افزار Keyword Research Tool کلمات کلیدی موضوع سایت خود را پیدا میکنیم زیرا میخواهیم بر اساس این کلمات که در موتورهای جستجو مورد سرچ کاربران قرار میگیرد و از ترافیک خوبی برخوردار است محتوای خود را بنویسیم چرا؟ به دلیل اینکه نیاز کاربر در اون کلمه سرچ شده میباشد.

ابتدا تیتر محتوا را که یکی از مهمترین فاکتورها میباشد را از همین کلمات کلیدی انتخاب میکنیم و در تیتر خود یا عنوان صفحه ذکر میکنیم , انتخاب آن کلمه با شماست و باید نسبت به ترافیکی که از آن کلمه بدست می آورید محتوا را بنویسید البته حتما از نرم افزارهای تحت وب مانند: google web master tools و در قسمت search keywords یا میتوانید از این سایت هم کمکهای بسیاری بگیرید : http://www.lxrmarketplace.com که سایت بسیار مفیدی برای سئو میباشد و امکانات خوبی را در مورد سئو در اختیارتان می گذارد, زمانی که حدود ترافیک آن کلمه را پیدا کردید در همان مورد شروع به نوشتن کنید ابتدا در عنوان جای گیرد و همینطور در آدرس url صفحه نیز استفاده شود.

خط اول را با توضیحی در مورد تیتر مطلب بنویسید , توضیحی مفید و جامع که خلاصه ای باشد از آنچه میخواهید در ادامه توضیح دهید و کلمه کلیدی را در آن استفاده کنید, در مجموع چگالی آن کلمه در محتوای سئو شده شما باید بالا باشد و از تکرار آن دریغ نکنید.

در سطر دوم یک جمله که میخواهید چه مساله ای را در پاراگراف زیر آن توضیح دهید و آن سطر که زیاد هم طولانی نیست را به تگ H2 تبدیل میکنیم و در ادامه شروع به نوشتن از دانش خود برای آن مطلب شرخ میدهید اینکار نباید سخت باشد زیرا کلمه انتخاب شده از موضوع سایت خود شما بدست آمده پس سعی کنید به طور شفاف موضوع را گسترش دهید.

بعد از ۲ پاراگراف حالا نوبت گذاشتن یک عکس مرتبط با موضوع وارد متن خود کنیم و حتما در قسمت کد آن تگ alt را فراموش نکنید و توضیخ آن تگ را هم از عنوان متن خود کپی کنید زیرا موتورهای جستجو تصویر را با تگ alt و مطابق با عنوان یک امتیاز در نظر میگیرند زیرا شما به گوگل میگید که این تصویر در رابطه با محتوا میباشد. البته سعی کنید از یک تصویر هم در اول صفحه خود استفاده کنید و تعداد آنها کمتر از ۲ عدد نباشد.

شما باید حد اقل ۲ لینک داخلی در نوشته خود بکار ببرید و آنهم باید کلماتی را لینک دهی کنید که از کلمه کلیدی شما در آن استفاده شده باشد و یک صفحه ایجاد کنید در راستای کلمه کلیدی اما مثلا خود کلمه را نگه دارید و در مورد یکی دیگر از عنوانهایی که میشود در مورد آن مطلب نوشت و کلمه شما هم در آن است این کار انجام گیرد که البته باید در اینجا هم به صفحه کلمات کلیدی خود رجوع کنید و یک موضوعی را که میتوانید در مورد آن لینک صفحه دیگری با عنوان دیگر اما مرتبط با لینک شما میباشد انتخاب کنید و صفحه خود را عنوان کذاری کنید و آنرا موقت ذخیره کنید تا بتوانید آدرس آن صفحه را به لینک خود بدهید تا بعدا برای آن موضوع هم باید محتوا تولید کنید تگ title را با توضیحی در با عنوان صفحه لینک داده شده پر کنید.

محتوا سئو

به هیچ عنوان در لینکهایی که در داخل یا مخصوصا به خارج میدههید از rel= do fallow  استفاده نکنید و همه لینکهارا از نوع no fallow تعریف کنید زیرا سایتی که ما به آن لینک میدهیم شاید در حوضه کاری شما نباشد و از همه مهمتر نمیدانید رتبه آن سایت و ارزش آن از نظر گوگل چه میباشد و در صورت کم ارزش بودن آن در سایت شما ناثیر منفی میگذارد. پس محتوا سئو از ظرافتهای زیادی برخوردار است.

سعی کنید از تگهای H3 استفاده کنید و جملات مهم را bold کنید یا زیر آنها خط بکشید و حتما از رنگها برای جلب توجه یک جمله و زیبایی متن استفاده کنید. 

البته اگر از وردپرس استفاده میکنید با نصب پلاگین Yaost SEO میتوانید برای متن خود توضیحات متا را که بسیار مهم است را بنویسید بسیار خلاصه و مفید که حتما کلمه کلیدی یا عنوان در آن ذکر شود. این نرم افزار به شما میگوید که وضعیت محتوای شما چه میباشد و ایرادهای آنرا بر طرف کنید تا رنگ این پلاگین سبز شود. 

همیشه به گوگل بفهمانید که شما در چه زمانهایی و چه روزهایی محتوای سایت خود را به روز میکنید تا گوگل به سرعت آن صفحه را اینکس کند.

سعی کنید از آمارها در متن استفاده کنید یا از سخنان انسانهای معروف در آن ضمینه نقل قول کنید تا ایجاد اعتبار بیشتری برای محتوا خود ایجاد کنید و آنرا با مستندات واقعی همراه کنید اینگونه کاربر به محتوا شما اطمینان بیشتری میکند. پس باید بدانید چگونه از کلمه کلیدی خود به خوبی استفاده کنید و سطرهایی بنویسید که روی آن درست فکر کرده اید تا جذاب باشد و مخاطب تمایل به اشتراک گذاشتن آن داشته باشد.

غلط املایی نداشته باشید و حتما بازخوانی کنید محتوا را تا آنرا تمیزتر و صریحتر ایجاد کنید.اگر محتوا آموزشی است از مثال ها یا از تصاویر مربوط استفاده کنید و هر چه میتوانید محتوا را جذابتر از کار در آورید.

محتوا سئو همیشه از نظر گوگل شناسایی میشود و به آن امتیاز خوبی داده میشود و همانطور هم برعکس آن صادق است.اینگونه بازدید صفحات شما بالا میرود و در سئو سایت بسیار تاثیر گذار است.پس شروع کنید به ترتیب گفته شده یک محتوا سئو بنویسید در ضمن میتوانید آنرا برای من ایمیل کنید تا اگر جایی احتیاج به ویرایش داشت آن نکته را برایتان توضیح دهم.

امیدوارم توضیخات به اندازه نوشتن یک محتوا سئو شده به کارتان بیاید و از امروز مطالب خود را بهینه تر بنویسید.